Tarih: 05.12.2018

Mevsim normallerinde geçen sıcaklıklar, Perşembe gününden itibaren 6-7 derece düşecek. Kıyı Ege'de ciddi bir yağış beklenmezken soğuk ve kapalı bir hava söz konusu. İzmir'de dahi en yüksek sıcaklık 10 derece civarına gerilemesi bekleniyor. İç Ege'de ise kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının Perşembe günü Kütahya'da etkili olması yüksek ihtimal. Afyon ve Uşak'ta kar yağışından nasibini alacak. Cuma günü ise yağışın bölgeyi terk etmesi bekleniyor. Sıcaklıkların Cumartesi gününden itibaren tekrar artışa geçmesi bekleniyor.

Tarih: 22.11.2018

Dün ve bugün (22 Kasım Perşembe) yurdun batısında aralıklarla etkili olan sağanak yağışlar Cuma günü sona erecek. Haftaiçi mesaisinin son günü Batı'da bulutlar dağılıyor, hava açıyor. Rüzgar ise Kuzey-Kuzeybatı yönlü sert esecek. Kuzeyli sert rüzgarla beraber sıcaklıklarda da birkaç derecelik düşüş yaşanacak. Hafta sonu içinde bölgede önemli bir hava olayı beklenmiyor. Sert esen kuzeyli rüzgar haftasonu hafifleyecek. Pazar günü Batı'da bulutlar artacak. Önümüzdeki haftabaşından sonra yeniden kuvvetli yağışlar beklenmekte. 

Tarih: 18.12.2018

Hafta sonu boyunca Batı kesimlerde aralıklarla etkili olan sağanak yağışlar etkisini sürdürüyor. Pazarı pazartesiye bağlayan gecede sağanak geçişleri Batı’da sürecek. Yeni haftanın ilk günü (Pazartesi) öğle saatlerine kadar kısa süreli yerel sağanak geçişleri kıyılarda devam edecek. Salı günü ise bölge genelinde önemli bir yağış beklentisi bulunmuyor. Bununla birlikte gökyüzü Salı günü de çok bulutlu olacak. Hafta ortası ise (Çarşamba-Perşembe) bölgeye yeniden yağış geliyor. Yağış anında beklenen kuvvetli rüzgarlarla birlikte gökgürültülü sağanak geçişleri iki gün aralıklarla devam edecek. Haftanın ikinci yarısı sıcaklıklarda birkaç derecelik düşüş söz konusu.

Tarih: 14.11.2018

Durağan seyreden hava koşullarının ardından, kuvvetli poyrazın etkisiyle sıcaklıklar hızla düşüyor.  Hafta sonu buna yağışta eklenecek.  Afyon, Kütahya ve Uşak'ta gündüz sıcaklıkları dahi 10 derecenin altına inecek. Sıcaklıklar Pazar gününden itibaren tekrar artışa geçecek ve mevsim normallerine dönecek. Yarın illerimizde beklenen hava durumu şöyle;

İZMİR  16°C  7°C  
MANİSA  15°C  2°C  
DENİZLİ  12°C  1°C  
AYDIN  17°C  7°C  
AFYON  7°C  -4°C  
KÜTAHYA  7°C  -3°C  
UŞAK  10°C  -1°C  
MUĞLA  15°C  1°C  

Tarih: 10.11.2018

Yüksek Basınç etkisiyle uzun zamandır mevsim normalleri, zaman zaman üzerinde sıcaklıklar ve yağışsız dönem içerisinde olan yurdumuzda önümüzdeki hafta hava şartları değişiklik gösteriyor. Bölgemiz için yine kaydadeğer bir yağış beklentisi şuan için bulunmazken, sıcak-kurak havanın yerini soğuk-kurak alacak. Kuzeyimizde bulunan Yüksek Basınç etkisiyle Rusya ve Ukrayna’yı takiben kuzeyimizden yurda giriş yapacak olan soğuk hava önümüzdeki haftanın ortasıyla birlikte etkisini göstermeye başlayacak.

Kuvvetlenmesi beklenen kuzeyli rüzgarlarla birlikte Çarşamba gününden sonra termometrelerin gündüz İç Ege’de (Afyonkarahisar, Kütahya) tek haneli değerlere, Batı’daki kentlerde (İzmir, Aydın) 14-15 derecelere gerilemesi bekleniyor. Gece sıcaklıkları ise bölge genelinde tek haneli değerlere gerileyecek.